USUG1000-103J
DigiKey Part Number
5666-USUG1000-103J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
USUG1000-103J
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3892K DO35
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 10k DO-204AH, DO-35, Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
USUG1000-103J Models
Category
B0/50
3892K
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Series
Power - Max
20 mW
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.00" (25.40mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C
10k
Package / Case
DO-204AH, DO-35, Axial
Resistance Tolerance
±5%