KC102F2K
DigiKey Part Number
5666-KC102F2K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC102F2K
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM 3419K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 1k Bead, Epoxy
Category
Resistance Tolerance
±10%
Manufacturer
Littelfuse Inc.
B0/50
3419K
Series
Operating Temperature
135°C
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.50" (38.00mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Resistance in Ohms @ 25°C