ANT-916-PW-RA
DigiKey Part Number
ANT-916-PW-RA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-PW-RA
Description
RF ANT 916MHZ WHIP TILT SCREW-MT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Tilt Screw-Mount Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-916-PW-RA Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Gain
0dBi
Termination
Screw-Mount
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
3.898" (99.00mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
816MHz ~ 1.095GHz