A18213-10
DigiKey Part Number
926-A18213-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A18213-10
Description
THERM PAD 229MMX229MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 229.00mm x 229.00mm Square
Category
Outline
229.00mm x 229.00mm
Manufacturer
Laird Technologies - Thermal Materials
Thickness
0.0984" (2.500mm)
Series
Material
Non-Silicone, Ceramic Filled
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
10W/m-K