4787PA51H01800
DigiKey Part Number
903-1114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4787PA51H01800
Description
RFI FOF GASKET PU ADH
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fabric Over Foam Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) Adhesive
Category
Width
0.252" (6.40mm)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Length
18.000" (457.20mm)
Series
Height
0.201" (5.10mm)
Packaging
Bulk
Material
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Part Status
Active
Attachment Method
Adhesive
Type
Fabric Over Foam
Shelf Life
12 Months
Shape
D-Shape
Storage/Refrigeration Temperature
73°F (23°C)