Image for 4633PAX1R03937 is not available
4633PAX1R03937
DigiKey Part Number
903-4633PAX1R03937-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4633PAX1R03937
Description
RFI FOF GASKET PU ADH
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fabric Over Foam Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) Adhesive
Category
Length
39.370" (1.00m)
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Height
0.100" (2.54mm)
Series
Material
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Packaging
Bulk
Attachment Method
Adhesive
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
Fabric Over Foam
Shelf Life
12 Months
Shape
Bell
Storage/Refrigeration Temperature
73°F (23°C)
Width
0.300" (7.62mm)