W2H11A4718AT1F
DigiKey Part Number
478-5473-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-5473-1-ND - Cut Tape (CT)
478-5473-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2H11A4718AT1F
Description
CAP FEEDTHRU 470PF 100V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF Feed Through Capacitor 100V 500 mA 150mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Current
500 mA
Manufacturer
KYOCERA AVX
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
470 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +50%
Height (Max)
0.045" (1.14mm)
Voltage - Rated
100V