W2F15C2228AT1F
DigiKey Part Number
478-11163-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11163-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11163-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2F15C2228AT1F
Description
CAP FEEDTHRU 2200PF 50V 0805
Detailed Description
2200 pF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 600mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Current
300 mA
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
2200 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +50%
Height (Max)
0.045" (1.14mm)
Voltage - Rated
50V