W2F11A2218AT1F
DigiKey Part Number
478-2232-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2232-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2232-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2F11A2218AT1F
Description
CAP FEEDTHRU 220PF 100V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF Feed Through Capacitor 100V 300 mA 600mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Current
300 mA
Manufacturer
KYOCERA AVX
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
220 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +50%
Height (Max)
0.045" (1.14mm)
Voltage - Rated
100V