W2A45C103MAT2A
DigiKey Part Number
478-2873-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-2873-1-ND - Cut Tape (CT)
478-2873-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2A45C103MAT2A
Description
CAP ARRAY 10000PF 50V X7R 0508
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 0508 (1220 Metric)
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
KYOCERA AVX
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Capacitance
10000pF
Supplier Device Package
0508 (1220 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)