W2A45C102KAT2A
DigiKey Part Number
478-W2A45C102KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-W2A45C102KAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-W2A45C102KAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2A45C102KAT2A
Description
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0508
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 0508 (1220 Metric)
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
KYOCERA AVX
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Capacitance
1000pF
Supplier Device Package
0508 (1220 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)