UQCSVA1R0BAT2A\500
DigiKey Part Number
478-6517-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UQCSVA1R0BAT2A\500
Description
CAP CER 1PF 250V 0603
Customer Reference
Detailed Description
1 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor A 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UQCSVA1R0BAT2A\500 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)