TPSD227M010R0100V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 2
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
TPS Series
TPSD227M010R0100V
DigiKey Part Number
TPSD227M010R0100V-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD227M010R0100V
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V