TPSC156M035R0450
DigiKey Part Number
478-9109-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9109-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9109-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC156M035R0450
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2312
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 450mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSC156M035R0450 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
450mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V