TPMV687K006R0023 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 2.146
Datasheet
680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2924 (7361 Metric) 23mOhm
TPMV687K006R0023
DigiKey Part Number
478-3298-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPMV687K006R0023
Description
CAP TANT 680UF 10% 6.3V 2924
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
23mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
6.3 V