TPMD687M004H0025
DigiKey Part Number
478-TPMD687M004H0025TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TPMD687M004H0025CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TPMD687M004H0025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPMD687M004H0025
Description
CAP TANT
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
4 V