TPCR226K006R1500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TPCR226K006R1500 |
Description | CAP TANT 22UF 10% 6.3V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0805 (2012 Metric) 1.5Ohm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TPCR226K006R1500 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5Ohm @ 100kHz |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm) |
Tolerance ±10% | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |
Voltage - Rated 6.3 V | Manufacturer Size Code R |