TPCR226K006R1500
DigiKey Part Number
478-4962-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4962-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4962-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPCR226K006R1500
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 0805
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 0805 (2012 Metric) 1.5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TPCR226K006R1500 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
6.3 V