TLNK107M010R2500
DigiKey Part Number
478-TLNK107M010R2500TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TLNK107M010R2500CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TLNK107M010R2500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLNK107M010R2500
Description
CAP TANT 100UF 20% 10V 1206
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 2.5Ohm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
K
Voltage - Rated
10 V