TLJR476M004R3000
DigiKey Part Number
478-TLJR476M004R3000TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TLJR476M004R3000CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TLJR476M004R3000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLJR476M004R3000
Description
CAP TANT 47UF 20% 4V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 0805 (2012 Metric) 3Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TLJR476M004R3000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
4 V