TLJN106M010R2500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TLJN106M010R2500 |
Description | CAP TANT 10UF 20% 10V 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 2.5Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TLJN106M010R2500 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code N |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |