Image for TLCL476M002XTA is not available
TLCL476M002XTA
DigiKey Part Number
478-TLCL476M002XTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLCL476M002XTA
Description
CAP TANT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 2 V 0603 (1608 Metric) 7.5Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TLCL476M002XTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
2 V