THJD156K035RJN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
15 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz
THJD156K035RJN
DigiKey Part Number
THJD156K035RJN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJD156K035RJN
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz