THJD106K035RJN
DigiKey Part Number
478-THJD106K035RJNTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-THJD106K035RJNCT-ND - Cut Tape (CT)
478-THJD106K035RJNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJD106K035RJN
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 1Ohm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
THJD106K035RJN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz