THJB106K010RJN
DigiKey Part Number
478-THJB106K010RJNTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-THJB106K010RJNCT-ND - Cut Tape (CT)
478-THJB106K010RJNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THJB106K010RJN
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.8Ohm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
10 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm @ 100kHz