TCQD337M004R0025E
DigiKey Part Number
478-13401-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13401-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13401-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCQD337M004R0025E
Description
CAP TANT POLY 330UF 4V 2917
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
330 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz