TCNT226M025R0200E
DigiKey Part Number
478-TCNT226M025R0200ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCNT226M025R0200ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCNT226M025R0200EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCNT226M025R0200E
Description
CAP TANT POLY 22UF 25V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 200mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Rated
25 V