TCME226M050R0075E
DigiKey Part Number
478-TCME226M050R0075ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCME226M050R0075ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCME226M050R0075EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCME226M050R0075E
Description
22UF (MICRO FARAD)75MOHM @ 100KH
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz
Manufacturer
KYOCERA AVX
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
50 V