TCJY106M035R0070
DigiKey Part Number
478-6491-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-6491-1-ND - Cut Tape (CT)
478-6491-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY106M035R0070
Description
CAP TANT POLY 10UF 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCJY106M035R0070 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz