TCJT336M010R0070E
DigiKey Part Number
478-TCJT336M010R0070ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCJT336M010R0070ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCJT336M010R0070EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJT336M010R0070E
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 70mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz