TCJT226M010R0150E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 150mOhm @ 100kHz
TCJT226M010R0150E
DigiKey Part Number
478-13330-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13330-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJT226M010R0150E
Description
CAP TANT POLY 22UF 10V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
KYOCERA AVX
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
10 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz