Image for TCJN226M006S0500 is not available
TCJN226M006S0500
DigiKey Part Number
478-TCJN226M006S0500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJN226M006S0500
Description
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 0805 (2012 Metric) 500mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
N
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm @ 100kHz