TCJC335M050R0200E
DigiKey Part Number
478-TCJC335M050R0200ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCJC335M050R0200ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCJC335M050R0200EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJC335M050R0200E
Description
CAP TANT POLY 3.3UF 50V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2312 (6032 Metric) 200mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
3.3 µF
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz