TCJB227M002R0045 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 1411 (3528 Metric), 1210 45mOhm @ 100kHz
AVX Polymer Solid Electrolytic Capacitors | Digi-Key Daily
TCJB227M002R0045
DigiKey Part Number
478-9417-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJB227M002R0045
Description
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
KYOCERA AVX
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
2.5 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz