TCJA107M006R0150
DigiKey Part Number
478-9563-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9563-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9563-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJA107M006R0150
Description
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz