TBJV226M050CBSB0024
DigiKey Part Number
478-5449-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBJV226M050CBSB0024
Description
CAP TANT 22UF 20% 50V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2924 (7361 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TBJV226M050CBSB0024 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
V
Tolerance
±20%
Ratings
COTS
Voltage - Rated
50 V