TAP336J010CRW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial 2.1Ohm
TAP336J010CRW
DigiKey Part Number
TAP336J010CRW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP336J010CRW
Description
CAP TANT 33UF 5% 10V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.453" (11.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Manufacturer Size Code
F
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.1Ohm