TAP335M010CCS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial 10Ohm
TAP335M010CCS
DigiKey Part Number
TAP335M010CCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP335M010CCS
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 10V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Manufacturer Size Code
A
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm