TAP226K010BRW is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 100
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial 2.7Ohm
TAP226K010BRW
DigiKey Part Number
TAP226K010BRW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP226K010BRW
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
10 V
Manufacturer Size Code
E
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.7Ohm