TAP105K035BRW is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 7
Datasheet
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial 8Ohm @ 100kHz
TAP105K035BRW
DigiKey Part Number
478-TAP105K035BRWTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAP105K035BRWCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP105K035BRW
Description
CAP TANT 1UF 10% 35V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.177" Dia (4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.440" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
35 V
Manufacturer Size Code
A
Type
Conformal Coated
Features
General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance)
8Ohm @ 100kHz