TAJT226M006RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 1.590
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 2.5Ohm
TAJT226M006RNJ
DigiKey Part Number
478-3969-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3969-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJT226M006RNJ
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJT226M006RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
6.3 V