TAJD476M010RNJV
DigiKey Part Number
478-TAJD476M010RNJVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJD476M010RNJVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJD476M010RNJVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD476M010RNJV
Description
CAP TANT
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJD476M010RNJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V