TAJD157K006RNJ
DigiKey Part Number
478-12952-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-12952-1-ND - Cut Tape (CT)
478-12952-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD157K006RNJ
Description
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2917
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJD157K006RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
6.3 V