TAJD106M025RNJ
DigiKey Part Number
478-3915-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-3915-1-ND - Cut Tape (CT)
478-3915-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJD106M025RNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 1.2Ohm
EDA/CAD Models
TAJD106M025RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V