TAJB155K025RNJ
DigiKey Part Number
478-7987-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7987-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7987-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB155K025RNJ
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 25V 1411
Detailed Description
1.5 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric), 1210 5Ohm
EDA/CAD Models
TAJB155K025RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V