TAJB106M020HNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1411 (3528 Metric) 2.1Ohm @ 100kHz
TAJB106M020HNJ
DigiKey Part Number
478-TAJB106M020HNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJB106M020HNJ
Description
CAP TANT 10UF 20% 20V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJB106M020HNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.1Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Voltage - Rated
20 V