TAJA335K020SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1206 (3216 Metric) 4.5Ohm @ 100kHz
TAJA335K020SNJ
DigiKey Part Number
TAJA335K020SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA335K020SNJ
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 20V 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJA335K020SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V