TACR335K010XTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 5Ohm @ 100kHz
TACR335K010XTA
DigiKey Part Number
478-TACR335K010XTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACR335K010XTA
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TACR335K010XTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
10 V