Image for TACL474M010XTA is not available
TACL474M010XTA
DigiKey Part Number
478-TACL474M010XTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACL474M010XTA
Description
CAP TANT 0.47UF 20% 10V 0603
Detailed Description
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0603 (1608 Metric) 7.5Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TACL474M010XTA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.5Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
10 V