TACL226M004XTX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 37
Upgrade
Upgrade
In Stock: 200
Similar
Vishay Sprague
22 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 0603 (1608 Metric) 7.5Ohm
TACL226M004XTX
DigiKey Part Number
TACL226M004XTX-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TACL226M004XTX
Description
CAP TANT 22UF 20% 4V 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
TACL226M004XTX Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
L
Voltage - Rated
4 V